Korek w aranżacji podłogi do każdego wnętrza

Korek to surowiec całkowicie naturalny, który pozyskiwany jest z dębów korkowych rosnących przeważnie w Portugalii. Korę z dębu korkowego ściąga się co 9 lat bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu drzewa. Korek posiada niesamowity potencjał dekoracyjny, ze względu na różnorodność faktur i wzorów, a także szereg niespotykanych w jednym surowcu właściwości.
zmiana

Idealna podłoga korkowa o wielu właściwościach

Korek jest fantastycznym izolatorem akustycznym. Pochłania dźwięki i tłumi hałasy. Przy tym jest bardzo elastyczny i ściśliwy. Podłogi z niego wykonane przenoszą bardzo duże obciążenia, co zapobiega powstawaniu wgnieceń i różnego rodzaju załamań, kiedy nacisk ustaje. Poza tym podłogi wykonane z korka posiadają bardzo ważne aspekty zdrowotne, ponieważ korek posiada właściwości antystatyczne. Dzięki temu podłoga jest zabezpieczona przed osadzaniem się kurzu, co przekłada się na bark rozwoju grzybów i pleśni.
Ponadto korek jest bardzo elastyczny i sprężysty. Absorbuje różnego rodzaju wstrząsy, zmniejsza obciążenie stawów i kręgosłupa, a nawet zapobiega urazom podczas upadku.
Podłoga korkowa jest bardzo przyjemna w użytkowaniu. Chodząc po niej bosymi stopami, nie czujemy chłodu, lecz przyjemne ciepło i miękkość. Dlatego szczególnie polecana jest do pomieszczeń, gdzie przebywają małe dzieci.
Podłoga korkowa jest również łatwa w pielęgnacji. Ze względu na wysoką wytrzymałość i niską ścieralność jest odporna na zadrapania i łatwo utrzymać ją w czystości bez specjalnej impregnacji.
wall cork

Montaż podłogi korkowej

Dzięki temu, że korek posiada właściwości izolacyjne, podczas montażu podłogi korkowej nie musimy używać dodatkowych podkładów wyciszających. Zastosowanie podłogi korkowej pomaga również w zniwelowaniu drobnych nierówności podłoża. Przekłada się to na niższe koszty montażu podłogi i jego czas.
Można powiedzieć, że inspiracje naturą nigdy nie wychodzą z mody. Dlatego korek doskonale sprawdzi się na podłogach w domu, jak również w ekskluzywnych i eleganckich apartamentach. Idealną i nietuzinkową podłogę możemy znaleźć na stronie https://cork24.co.uk/26-cork-stoppers, która jest wykonana w postaci mozaiki. Idealnie sprawdzi się nawet w wilgotnych miejscach. Może być ona stosowana w różnego rodzaju pomieszczeniach mieszkalnych czy handlowych.
Podłogi wytworzone z korka podlegają w 100% recyklingowi. Są świetną alternatywą dla płytek czy paneli, a ze względu na szeroki zakres rożnych właściwości zagwarantują każdemu użytkownikowi bezproblemową i wieloletnią eksploatację.

Comments are closed.